A kineziológiában használatos érzelmi stressz oldás során az a cél, hogy az egyes életeseményekhez kapcsolható negatív érzelmi töltéseket átprogramozzuk, átírjuk, töröljük az elménkből, és pozitív érzelmi töltéssel helyettesítsük. A kezelés célja, hogy segítsünk elereszteni a negatív érzelmeket, amelyek egy adott eseménybe beleolvadtak. Minderre azért van szükség, mert a megtörtént eseményeket ugyan nem áll módunkban semmissé tenni, viszont a hozzájuk kapcsolható érzelmek átírhatók. Hogyan lehetséges ez? Úgy, hogy az agyunk számára semmi különbséget nem jelent, hogy valami valójában megtörtént, vagy sem. Az teremti meg a saját valóságunkat, amit az élményeinkről érzünk. Ha megváltoztatjuk a felfogásunkat egy adott élménnyel kapcsolatban, akkor az élmény érzelmi tartalma is meg fog változni. Ennek köszönhetően a jövőben úgy leszünk képesek emlékezni az adott eseményre, hogy nem éljük át újra annak negatív érzelmi tartalmát, s nem okozhat többé számunkra zavarokat.
A kineziológia abban is segítségünkre lehet, hogy nagyobb önismeretre tegyünk szert, s ezáltal módunkban álljon fejleszteni a személyiségünket. A testünk soha nem hazudik, ezért a kineziológiában használatos izomtesztelés segítségével lehetőség nyílik információt kapni arról, hogy egy jelenlegi problémánk hátterében milyen lelki tényezők, érzelmi töltések, hitrendszerek, beidegződések állnak, s azok az egyén életének mely szakaszában tárolódtak el. Ezen kívül az izomteszt segítségével tájékozódhatunk arról is, hogy a test mely részén vannak energetikai kiegyensúlyozatlanságot okozó, feloldásra váró blokkok.
Ha valakinek például önértékelési problémái vannak, az általában gyerekkorban átélt eseményekre, szituációkra vezethető vissza, amelyek hatására elhitte magáról, hogy nem szerethető, alkalmatlan, hiányában van bizonyos képességeknek, stb., és ez sejt szinten rögzült is. Sokszor egy helytelenül időzített, rosszul megfogalmazott mondat is tud olyan károkat okozni a lelkünkben, amelynek negatív hatásai hosszú évekig kihatnak a személyiségünk alakulására.
Az érzelmi stressz oldó technikák, valamint speciális korrekciós technikák segítségével oldhatók a negatív érzelmi töltéssel bíró, berögzült viselkedésminták. Ennek segítségével lehetőség nyílik annak felismerésére, hogy van más választásunk is. Az előző példánál maradva: felismerjük, hogy van más választásunk is annál, mintsem hogy értéktelennek tartsuk magunkat, s ha ehhez még tudatosan fejleszteni is kezdjük az önbizalmunkat, akkor már jelentős lépéseket tettünk annak érdekében, hogy egy pozitívabb énképet építsünk ki magunkban – magunkról. Ennek alappillére az önmagunkba vetett hit, a bizalom saját magunk felé, hogy módunkban áll jobbá tenni és alakítani a sorsunkat.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: